Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-21 19:43
Ks. Robert Capała

Świadectwa z rekolekcji oazowych

W czasie wakacji w całej Polsce (i nie tylko) odbywają się rekolekcje oazowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i małżonków. Przynoszą one błogosławione owoce w zyciu uczestników i diakonii. oto niektóre świadectwa z tegorocznych rekolekcji.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC0

Mam na imię Marta, mam 16 lat. Jestem na 1 stopniu Oazy Nowego Życia w Olchowej. Jestem pierwszy raz na oazie. Oaza jest bardzo ciekawa, rozwijam swoją wiarę i spędzam czas z nowo poznanymi znajomymi. Najbardziej na oazie zachwyciło mnie to, że mogłam przyjąć Pana Jezusa jako mojego Pana i Zbawiciela. Nie zawsze możemy to uczynić tak uroczyście, Oaza Nowego Życia daje taką możliwość. Bardzo polecam wyjazdy na oazę. TARNOBRZEG

Nazywam się Justyna, mam 15 lat. Uczestniczę w Oazie Nowego Życia pierwszego stopnia w Olchowej. Jestem na rekolekcjach oazowych piąty raz. Każdy wyjazd zachęca mnie do wyjazdu na następny.  W tym roku szczególnie przeżyłam odnowienie przyrzeczenia chrzcielnego. W pełni zrozumiałam znaczenie tekstu piosenki „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie”. Dzięki atmosferze oazy czuję bliskość Jezusa. Serdecznie polecam ten sposób na spędzenie wakacji dla niezdecydowanych. GOŹLICE


Mam na imię Katarzyna i mam 16 lat. Jestem obecnie na 1 stopniu Oazy Nowego Życia w Olchowej. Słyszałam wcześniej o oazie, jednak miałam wątpliwości czy pojechać. Przebywam po raz pierwszy na oazie wakacyjnej. Dzięki niej poznaję głębiej Boga, nowe osoby oraz niesamowite miejsca. Teraz czuję potrzebę niesienia innym Chrystusa i głoszenia Ewangelii. KOPRZYWNICA

Mam na imię Mateusz i mam 14 lat. Uczestniczę w Oazie Nowej Drogi w Olchowej. Jestem już 3 raz na oazie i chyba jak każdy miałem wątpliwości czy pojechać na oazę, lecz kolejny raz się nie pomyliłem i postanowiłem w niej uczestniczyć. Na tej oazie więcej podróżowaliśmy oraz gorliwiej się modliliśmy. Myślę, że oaza jest dobrym odpoczynkiem wraz z Bogiem. SANDOMIERZ

Mam na imię Tomasz, mam 15 lat i pochodzę z Niska. Obecnie przebywam na Oazie Nowej Drogi w Olchowej. Z racji, iż w takich rekolekcjach uczestniczę po raz pierwszy, przed zgłoszeniem miałem wątpliwości. Obawiałem się spotkania z innymi, panującej atmosfery, w zasadzie to spowodowane było to małym kontaktem z Ruchem Światło – Życie. Przebywając tutaj czuję szczególna obecność Boga. W tym miejscu, w tych ludziach i we mnie. Czuję, że po oazie każdy z nas będzie miał szczególna misję. Misję głoszenia Chrystusa innym i dawania świadectwa w swoim środowisku.

Mam na imię Jakub, mam 16 lat i pochodzę z Kurozwęk. Teraz jestem na Oazie Nowego Życia I stopnia w Olchowej. Na Oazie jestem już piąty raz, lecz na tą Oazę miałem wcale nie jechać. Nie chciało mi się, nie widziałem w tym sensu w tym by znowu jechać na te rekolekcje .ale ostatecznie myliłem się, poznałem super ludzi fajnych kolegów i miłe koleżanki. Wcześniej żyłem bez miłości do Boga ale teraz po rozmowie z ks. Konradem zmieniłem całkowicie podejście do tych spraw. Dziękuje Bogu za to że tutaj przyjechałem, i za wszystko Chwała Panu.


 An. Julita:

Jesteśmy Oazą Nowej Drogi i Nowego Życia , która przeżywa swoje rekolekcję w Olchowej. Najważniejszym punktem dnia jest msza św. , w której posługę angażujemy uczestników. Każdy dzień przeżywamy rozważając kolejną tajemnicę różańca. Uczestnicy spotykają się ze słowem Bożym nie tylko podczas Eucharystii czy w Ewangelicznej Rewizji Życia , ale także w codziennym Namiocie Spotkania. Przybliżyliśmy się do Pana Boga poprzez adorację Najświętszego Sakramentu oraz udział w Drodze Krzyżowej.


An. Magdalena:

Oaza wakacyjna  to rekolekcje połączone z wypoczynkiem. Chwalimy Pana Boga nie tylko w modlitwie , ale także  w tańcu czy śpiewie , aktywnie uczestnicząc w wieczorach pogodnych. Mamy także wiele wyjazdów. Udało się  nam zdobyć najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnice . Mieliśmy okazje zobaczyć i poznać rośliny , krzewy czy drzewa wymienione  w Piśmie Świętym , spacerując po ogrodzie biblijnym.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-21 18:02:22
miniaturka

Papież wspiera walkę z głodem w Afryce

Papież wsparł finansowo FAO, gdy chodzi o pomoc żywnościową dla wschodniej Afryki dotkniętej klęską głodu.
2017-07-21 18:55:23
miniaturka

Zambia: po 125 latach Kościół z misyjnego stał się misjonarskim

Kościół katolicki w Zambii nie jest już punktem docelowym misjonarzy, ale dojrzałą wspólnotą, która ma misję dzielenia się wiarą.
2017-07-21 19:11:08
miniaturka

Kard. Müller: Chrystus musi być w centrum życia Kościoła

Nie milkną echa zmiany na stanowisku prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Medialne spekulacje na temat domniemanych przyczyn odejścia kard. Gerharda Ludwiga Müllera postanowił uciąć sam zainteresowany.
2017-07-21 20:33:33
miniaturka

Abp Sako: niech chrześcijanie z Równiny Niniwy decydują sami

„Trzeba skończyć z podziałami, konfliktami, wojnami! Politycy muszą się nauczyć szacunku i miłosierdzia dla ludzi, którzy cierpią” – zaapelował patriarcha chaldejski Louis Raphaël Sako, nawiązując do wyparcia z Mosulu przez wojska irackie sił tzw. Państwa Islamskiego.
2017-07-21 20:37:42
miniaturka

Panama: wybrano miejsce wydarzeń centralnych ŚDM 2019

Cinta Costera, czyli malowniczy komunikacyjno-rekreacyjny pas nadmorski w mieście Panama, będzie miejscem centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Poinformował o tym gospodarz spotkania, abp José Domingo Ulloa.
2017-07-21 20:41:31
miniaturka

Francja: mija rok od zamordowania księdza przez islamistów

26 lipca mija pierwsza rocznica śmierci ks. Jacquesa Hamela, brutalnie zamordowanego przez dwóch młodych islamistów w czasie, gdy odprawiał Mszę w kościele św. Szczepana w Saint-Etienne-du-Rouvray na przedmieściach Rouen.