Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-18 18:05
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Prezydium KEP: trzeba modlić się o łaskę nawrócenia Europy

Do modlitwy o nawrócenie Europy wezwało wiernych prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stein, współpatronki Europy.

Autor/źródło: Flickr.com, WBUR, licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Do modlitwy o nawrócenie Europy wezwało wiernych prezydium Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stein, współpatronki Europy. W dokumencie wyrażono niepokój z powodu odejścia od chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu i zamachu na świętość życia ludzkiego, a także podważanie instytucji małżeństwa i rodziny.

Biskupi przypominają, że zmarła 9 sierpnia 1942 r. w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau św. Teresa Benedykta od Krzyża należała do narodu żydowskiego i przeszła długą drogę do odkrycia Chrystusa. „Jej życie pokazuje, jak wielki jest człowiek, który z wielką odwagą i uczciwością intelektualną szuka Boga, i jak tragiczny staje się świat, który Boga odrzuca. Módlmy się więc do Najlepszego Ojca – za przyczyną św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – o łaskę nawrócenia dla Europy i odwagę powrotu do jej chrześcijańskich korzeni” – czytamy w dokumencie prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-18 14:49:59
miniaturka

Bp Bronakowski: tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zwrócił się z corocznym apelem o podjęcie dobrowolnej abstynencji w miesiącu sierpniu.
2017-07-18 15:20:22
miniaturka

Chiny: była katedra katolicka na liście UNESCO

Była katedra katolicka diecezji Xiamen w Chinach znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Decyzja w tej sprawie zapadła na posiedzeniu Komitetu Światowego Dziedzictwa 8 lipca w Krakowie.
2017-07-18 15:56:56
miniaturka

Warszawa: bp Guzdek pobłogosławił zmodernizowaną Klinikę Onkologii WIM

Dziś w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia Zakładu Radioterapii oraz zmodernizowanej Kliniki Onkologii. Zakład oraz klinikę pobłogosławił biskup polowy Józef Guzdek.
2017-07-18 18:29:07
miniaturka

Abp Auza o pokoju i walce z ubóstwem: etyczna rola religii

Rolę religii we wskazywaniu zasad etycznych umożliwiających zrównoważony rozwój podkreślił stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.
2017-07-18 22:02:23
miniaturka

Ogólnopolski Program Aktywnej Edukacji. Młodzi dla środowiska

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej jest inicjatorem i realizatorem projektu z zakresu edukacji ekologicznej pod nazwą „Ogólnopolski Program Aktywnej Edukacji. Młodzi dla środowiska”.
2017-07-18 22:09:40
miniaturka

Konkurs fotograficzny "Zatrzymaj rzekę w kadrze"

OGŁOSZENIE o konkursie fotograficznym pt. „ZATRZYMAJ RZEKĘ W KADRZE” organizowanym w ramach projektu pn. „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska.”