Strona główna
opoka.org.pl
2017-07-05 11:24
Małgorzata Strzelec

Skuteczni Święci -ciekawa seria wydawnicza Edycji Świętego Pawła

Chcesz coś ważnego powiedzieć Bogu, chcesz powierzyć Mu przez orędownictwo Świętych swoje radości i troski, prośby czy podziękowania, ale czasami brakuje ci słów- sięgnij po książeczki z serii Skuteczni Święci.

Okładki z wybranych książek z serii Skuteczni Święci
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Z cenną inicjatywą wydawniczą wyszła Edycja Świętego Pawła znana wielu czytelnikom, zwłaszcza tym poszukującym wartościowych, z Bożym przesłaniem książek, ale także kartek, „Perełek”, które mogą być pomocne w wyrażeniu tego, czego swoimi słowami wyrazić czasami nie potrafimy.

Tym razem chciałabym jednak zwrócić uwagę  na kolejną, niezwykle wartościową i ważną serię: Skuteczni Święci. Już przyglądając się okładce zauważymy intrygujący napis: „ Więcej niż modlitewnik”. Gdy zajrzymy do środka ujrzymy kartkę z kalendarza z dniem wspomnienia Świętej bądź Świętego, któremu poświęcona jest dana książeczka. Dlaczego jest to więcej niż modlitewnik? Bo zawiera także opis życia, drogi, która doprowadziła daną osobę do świętości. Potrzebuje współczesny człowiek takiego czasu zatrzymania się, refleksji nad tym dokąd zmierza, jaki jest cel jego ziemskiej wędrówki. Prezentowane w serii Skuteczni Święci postacie pokazują, jak różnymi drogami prowadzi Bóg czasami człowieka, jak różne drogi prowadzą do świętości. Mogą stanowić zachętę do podjęcia trudu pracy nad sobą, przemiany życia. W serii Skuteczni Święci prezentowane są postacie zarówno tych Świętych, którzy żyli przed wiekami jak na przykład Święty Józef, Święty Krzysztof, Święty Antoni, Święty Roch, ale i ci którzy swoją wędrówkę do Ojczyzny niebieskiej zakończyli stosunkowo niedawno, a już ogłoszeni zostali przez Kościół Świętym. Wspomnę tu Świętego Ojca Pio, Świętą Matkę Teresę, Świętego Jana Pawła II.

 W wydanych dotychczas książeczkach prezentowane są postacie świętych powszechnie znanych jak np. Święta Rita, Święta Faustyna,  Święty Charbel,  Święty Antoni, Święty Juda Tadeusz, ale i ci mniej bądź całkowicie nieznani jak: Święta Dymfna, Święty Ekspedyt, Święty Peregryn.

W drugiej części książeczki znajdujemy modlitwy przez wstawiennictwo poszczególnych świętych, jeśli takie są, to modlitwy tych Świętych.

To co z pewnością nas zaskoczy, gdy sięgniemy po te niewielkie, ale jakże cenne i wartościowe książeczki, to wielość i różnorodność modlitw. Okazuje się, że właściwie w każdej sytuacji życiowej w jakiej się znajdziemy możemy i powinniśmy szukać pomocy u Pana przez orędownictwo Świętych. Korzystając z tych książeczek, które jak sam zaznacza wydawca są czymś więcej niż modlitewnikami możemy prosić, dziękować za otrzymane przez nas osobiście łaski, ale także polecać innych. Jak możemy przeczytać na skrzydełku okładki „Im częściej modlimy się za kogoś, tym więcej błogosławieństw na nim spoczywa, bo każda modlitwa wypowiedziana z wiarą zostanie wysłuchana, nawet jeśli sposób jej wysłuchania jest zakryty przed człowiekiem”. Tytuł serii Skuteczni Święci może budzić u niektórych osób sprzeciw, bunt, wątpliwość, pytanie – skuteczni… Tyle razy się modliłem(am)  i nic… Czy naprawdę? Jeśli pojawiają się w naszych sercach takie pytania to warto rozważyć słowa zawarte w książeczkach prezentowanej serii: „ Musimy pozwolić Bogu działać według Jego planu, a  nie naszego. Prawdziwie chrześcijańska modlitwa  jest pełnym zaufania dialogiem dziecka z Ojcem, który ze swej miłości do nas daje nam to, co dla nas najlepsze, nawet jeśli nie jest to dokładnie to, o co prosimy”.

Oprócz książeczek wydawane są karty, na których jest wizerunek Świętego  (ej), a na odwrocie. Możemy ją włożyć do portfela i w każdej chwili sięgnąć. Więc gorąco zachęcam do sięgnięcia po książeczki i karty Skuteczni Święci  z Edycji Świętego Pawła. Jeśli mamy już swego „ skutecznego Świętego” to mogą one nam pomóc w poszukiwaniu za Jego przyczyną orędownictwa u Boga, w różnych sytuacjach życiowych. Pomogą nam się z nim bliżej „ zaprzyjaźnić”. Jeśli nie mamy szukajmy, bo naprawdę warto. Wiem coś o tym,  znalazłam i wiem, że z tym „moim” Świętym- Świętym Rochem – łatwiej mi jest pokonywać różne trudne chwile i przyjmować  wolę Bożą.  

W serii Skuteczni Święci będą ukazywały się kolejne pozycje.  O tych, które już są więcej  informacji na: https://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/skuteczni-swieci


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-07-05 10:41:01
miniaturka

Koncerty organowe

Od 3. lipca do 10. września włącznie wierni nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej mogą uczestniczyć w muzycznej uczcie. Wszystko za sprawą koncertów organowych w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.
2017-07-05 10:56:24
miniaturka
play

Tydzień do Wielkiego Finału Brave Kids – spektakl jedyny w swoim rodzaju

Jedna scena i 137 młodych artystów z 5 kontynentów. Tak niezwykłe i piękne połączenie wielu kultur i tradycji można zobaczyć tylko podczas finałowego spektaklu projektu Brave Kids.
2017-07-05 11:00:53
miniaturka

Al-Azhar chce kontynuować dialog z Watykanem

W Kairze odbyła się kolejna sesja dialogu między Stolicą Apostolską a sunnickim uniwersytetem Al-Azhar. Jest to owoc wznowienia wzajemnych relacji za pontyfikatu Papieża Franciszka.
2017-07-05 12:27:54
miniaturka

Poznań: powstał „Skład charytatywny”

Obuwie i sprzęt sportowy, tekstylia, drobne AGD oraz akcesoria dla seniora – to asortyment, który oferuje nowo otwarty 5 lipca na poznańskim Grunwaldzie „Skład charytatywny”.
2017-07-05 12:52:52
miniaturka

Niemcy: zmarł kard. J. Meisner

W wieku 83 lat zmarł dziś, 5 lipca, arcybiskup-senior Kolonii kard. Joachim Meisner, urodzony we Wrocławiu i wielki przyjaciel Polski.
2017-07-05 13:29:35
miniaturka

Papież: obecność migrantów to okazja do dialogu między kulturami

Obecność tak wielu braci i sióstr, którzy doświadczają tragedii imigracji, jest okazją do rozwoju w człowieczeństwie, do spotkania i dialogu między kulturami, mając na względzie promowanie pokoju i braterstwa między narodami – napisał Papież w przesłaniu do ANSA.