Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-26 14:23
Monika Fenisz

Rekolekcje na rowerze

Już w najbliższą sobotę z Oświęcimia wyruszy Rajd dla Życia organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Kilkunastu śmiałków wyjedzie w rowerową trasę, by w piątek dotrzeć do Łodzi.

Rajd dla Życia
Autor/źródło: www.rajddlazycia.pl

Robią to dla ochrony życia poczętego. Uczestnicy w drodze będą modlili się w intencji dzieci poczętych, rozdawali materiały pro life i zachęcali napotkane osoby do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

Podobny Rajd wyruszy z Gdańska. Obydwie grupy spotkają się w Łodzi, by w weekend w centrum miasta rozmawiać z łodzianami o ochronie życia poczętego i wspólnie się modlić. To ogólnopolska inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która organizowana jest po raz ósmy. Pomysłodawcą Rajdu jest ks. Janusz Wilk z diecezji legnickiej. 

Twarzą tegorocznego Rajdu dla Życia jest Dariusz Kamys z kabaretu "Hrabi". Jak mówi: cieszę się, że mogę firmować tak piękne przedsięwzięcie. Staram się żyć w przyjaźni z Panem Bogiem, oczywiście mając na plecach bagaż ludzkich słabości, upadając i dźwigając się, ale jednak cały czas idąc za tym głosem. Myślę, że to jest wola Pana Boga, abym tu był i abym był otwarty na tę propozycję, którą otrzymałem. Podkreślił również osobisty powód, dla którego chętnie włączył się w promocję Rajdu: 55 lat temu Irena Kamys zaszła w ciążę i lekarz powiedział, że ciąża może być zagrożeniem jej życia. Radził jej, żeby tę ciążę usunęła, na co Irena Kamys się nie zgodziła. Tak zrobiła i w ten sposób narodziłem się ja.

Relacje z obydwu tras śledzić będzie można na stronach: www.rajddlazycia.wordpress.com oraz www.facebook.com/rajddlazycia.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-06-26 12:43:06
miniaturka

Pallotyńscy wolontariusze wyruszają na misje

Pierwsza trójka pallotyńskich wolontariuszy misyjnych 26 czerwca wyruszyła do Indii. Tam, w wiosce Vutukur, na południu kraju, niedaleko Hajdarabadu, będą pomagać w sierocińcu, prowadzonym przez miejscowych księży pallotynów.
2017-06-26 13:38:05
miniaturka

Franciszek: życie chrześcijańskie obejmuje ogołocenie, życie obietnicą i błogosławienie

Na te trzy wymiary zwrócił uwagę papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty po raz ostatni przed okresem wakacyjnym sprawował w swojej rezydencji Mszę św. z udziałem wiernych.
2017-06-26 14:18:44
miniaturka

Franciszek do osób zaangażowanych w walkę z rakiem

Papież przyjął członków Włoskiego Sojuszu na rzecz Walki z Nowotworem.
2017-06-26 14:33:19
miniaturka

Żywiec: rowerowa wyprawa ewangelizacyjna w drodze do Nordkapp

Dziewięciu rowerzystów, w tym dwóch księży, kontynuuje rozpoczętą w Żywcu pierwszą część swej kolejnej wyprawy ewangelizacyjnej.
2017-06-26 15:17:23
miniaturka

Bp Miziński: ważne, by mieć punkt odniesienia w zalewie informacji i dezinformacji

Istotę posiadania punktu odniesienia we współczesnym świecie mediów podkreślał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński podczas wizyty w siedzibie Wydawnictwa Sióstr Loretanek w warszawskim Rembertowie.
2017-06-26 15:46:34
miniaturka

Rekolekcje: Perła ukryta w roli. Odkryj swoją wartość

Rekolekcje są adresowane do wszystkich, którzy poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy) utracili poczucie wartości, godności, czy sensu życia.