Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-27 12:00
dr Marek Sobisz

II Międzynarodowy Turniej o Puchar Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc

Organizatorzy serdecznie zapraszają na II Międzynarodowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Wicemarszałek Senatu RP, który odbędzie się od 2 do 4 czerwca na stadionie miejskim w Węgrowie.

W bieżącej edycji weźmie udział 12 drużyn; z Białorusi, Litwy oraz Polski. Podczas turnieju zostanie rozegrany mecz pomiędzy przedstawicielami Senatu RP, a drużyną Old Boys Czarni Węgrów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Maria Koc - Wicemarszałek Senatu RP oraz Krzysztof Tchórzewski - Minister Energii.

Sport w życiu młodego człowieka odgrywa ważną rolę, może być doskonałym narzędziem w kształtowaniu osobowości. W jednym z wywiadów Henryk Giers, jeden ze współorganizatorów, który również jest trenerem, powiedział: "Piłka nożna to nie tylko najpopularniejszy sport w Polsce. To przede wszystkim wychowanie, szczególnie młodych ludzi, w duchu szacunku dla innych, uczciwości w rywalizacji, samodyscypliny, systematycznej pracy, radzenia sobie z własnymi słabościami, a także jest to przeciwdziałanie patologiom społecznym (narkomanii, alkoholizmowi, czy paleniu papierosów wśród uczniów)". Powyższe słowa można również przenieść na wymiar religijny. Uprawianie sportu daje możliwość człowiekowi, aby ten poprzez swoistą ascezę wyrabiał w sobie cnoty, które są nieodzowne do wzrastania i życia w łasce Bożej.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-27 21:02:00
miniaturka

IV Kongres Rodzin. Stacja w Lubinie.

„Powróćcie do domu z odnowioną miłością” - powiedział do małżonków bp Marek Mendyk na spotkaniu w Lubinie, podczas drugiej stacji IV Kongresu Rodzin diecezji legnickiej.
2017-05-27 21:21:35
miniaturka

Papież do robotników: praca daje radość, ale może też niszczyć

Na świecie mało jest większych radości od tej, której doświadcza się w pracy, podobnie jak mało jest większych cierpień od tych, których zaznaje się w pracy, która prowadzi do wyzysku, upokorzenia i śmierci – mówił Franciszek podczas spotkania z robotnikami w Genui.
2017-05-27 21:28:14
miniaturka

Szkoła Animatorów Misyjnych w Jeleniej Górze

Referat ds. misji w diecezji legnickiej zorganizował Szkołę Animatorów Misyjnych. Spotkanie odbyło się w Jeleniej Górze
2017-05-27 22:59:28
miniaturka

Kalisz: bp Janiak wyświęcił pięciu nowych kapłanów

- Niech ludzie spotykający się z wami doświadczają samego Chrystusa i Jego dobrego serca poprzez wasze serce - mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas święceń pięciu nowych kapłanów diecezji kaliskiej. Święcenia prezbiteratu odbyły się w katedrze pw. Św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-05-28 12:12:00
miniaturka

Trwa Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej

Jak co roku na piekarskie wzgórze przybyły rzesze mężczyzn, wraz ze swymi duszpasterzami, aby podziękować za miniony rok i prosząc o błogosławieństwo na kolejny.
2017-05-28 12:22:45
miniaturka
play

45. rocznica święceń ks. Jerzego Popiełuszki - Litania wolności

Dziś obchodzimy 45-tą rocznicę święceń kapłańskich, które ks. Jerzy otrzymał z rąk prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego.