Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-22 13:20
S. Zielińska / KAI

Skoczów: tańcem wielbiono Boga i promowano spotkanie na Polach Lednickich

W miniony weekend 20-21 maja, w Brennej i Skoczowie, w diecezji bielsko-żywieckiej, stowarzyszenie „Persette” wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ruchu Lednickiego „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II”.

Skoczów. Rynek
Autor/źródło: Krystian Cieślik / commons.wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0 pl

Tancerze wraz z ks. Marcinem Pomperem zatańczyli dla św. Jana Pawła. Planują kontynuację przedsięwzięcia również w innych miastach.

Podczas niedzielnych tańców na skoczowskim rynku, ks. Marcin Pomper zachęcił skutecznie dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy tańcem. Wyjaśnił, że taniec objawia się m.in. prawdziwą chrześcijańską radością.

„Taniec ożywić może także relację z Bogiem” – zapewnił podczas spotkania w Skoczowie, które rozpoczęło się od nauki skocznego tańca belgijskiego.

Duchowny wraz z młodymi stowarzyszenia „Persette” nauczył następnie zebranych lednickich tańców modlitewnych. Przypomniał, że król Dawid modlił się tańcem i w ten sposób uwielbiał Pana Boga. „Podejmujemy tę formę ewangelizacji i propagujemy Ruch Lednicki, zachęcając młodzież do wyjazdu na Lednicę. Chcemy pokazać, że modlić można się zawsze: podczas tańca, jazdy na rowerze, w drodze do szkoły” – podkreślił.

„To jest wyjątkowy, niepowtarzalny czas - czas na modlitwę tańcem, czas na wyrażenie swej wiary” – dodał, ucząc układu tańca do piosenki „Panie, Ty jesteś miarą wszystkiego”.

Na koniec ewangelizacji w Skoczowie uczestnicy mogli uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

Propagatorzy akcji „Cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II” zapraszają do uwielbiania Pana Boga w dniach bliskich dacie urodzin papieża Jana Pawła II, przypadających 18 maja. Młodzi zatańczą jeszcze 27 maja - w Jaworzu, a 28 maja w Kętach. Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 15.00.

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się w sobotę 3 czerwca pod hasłem „Idź i kochaj”. Organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. uczestników, w tym także grup spoza Polski. Do tej pory swój udział zapowiedzieli także pielgrzymi m.in. z Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Wciąż można zgłaszać zagranicznych gości.

rk / Skoczów


Zdjęcia: Skoczów-rynek, autor: Krystian Cieślik, licencja: CC BY-SA 3.0 pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy