Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-02 20:50
Monika Fenisz

Zagrali o tytuł najlepszej grupy parafialnej

2 maja – w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej – rywalizowali ze sobą członkowie grup parafialnych z archidiecezji katowickiej.

Rozgrywki
Autor/źródło: KSM Katowice

Rozgrywki w piłkę nożną toczyły się między 13 drużynami, które przyjechały m.in. z Tychów, Imielina, Chorzowa, Mikołowa, Katowic i Bierunia Nowego. Po emocjonującej walce tytuł najlepszej grupy uzyskała parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rybniku-Nowinach. Drugie miejsce zajęła młodzież z Chełmu Śląskiego, trzecie – parafia św. Barbary z Giszowca.

Organizatorem turnieju było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Nie bez znaczenia – jak podkreśla Marta Papkała, zastępca Prezesa Zarządu KSM – był termin rozgrywek. Jako młodzi ludzie, w radosny, sportowy sposób, chcemy pokazywać, że Ojczyzna jest dla nas ważna, że – jako katolicy – jesteśmy normalną, wesołą młodzieżą, która promuje pewne wartości. Na sali wywieszone były flagi narodowe, spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu.

Adrian Pietera, jeden z sędziów mówi, że impreza pozytywnie zaskoczyła go pod względem sportowym, poziom rozgrywek był dobry, turniej przebiegał sprawnie. Cały zespół sędziowski również podkreśla dobrą atmosferę zawodów.

Także uczestnicy dodają, że warto było wziąć udział w zawodach, nie tylko ze względu na dobrą zabawę, ale też dlatego, że zagrać mogła młodzież starsza – uczestnicy byli w wieku 15-35 lat.

W turnieju udział wzięli ministranci, KSM-owicze, szafarze i księża wikarzy. KSM-owicze zapewniają, że zorganizują podobny turniej za rok, ponieważ ten cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy pytali, czy impreza będzie odbywać się częściej.

Partnerem wydarzenia była Fundacja PKO Banku Polskiego. Turniej objęty został patronatem honorowym abp. Wiktora Skworca i Ministra Sportu i Turystyki.


Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy