Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-01 21:24
Monika Fenisz

Powalczą o tytuł najlepszej grupy parafialnej

2 maja w Tychach odbędzie się I Patriotyczny Turniej Halowej Piłki Nożnej.

Patriotyczny Turniej Halowej Piłki Nożnej
Autor/źródło: KSM Katowice

O tytuł najlepszej grupy parafialnej w piłce nożnej powalczy 16 drużyn. Uczestnicy przyjadą z różnych rejonów archidiecezji katowickiej, m.in. z Rybnika, Katowic, Rudy Śląskiej, Bierunia i Chełmu Śląskiego.

- W sposób radosny i sportowy będziemy świętować Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zapraszamy do wspólnego kibicowania drużynom z różnych części naszej archidiecezji. Na kibiców czekają nagrody! - mówi Łukasz Fenisz, organizator turnieju.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli abp Wiktor Skworc - metropolita katowicki i Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki. Organizatorem turnieju jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Partnerem wydarzenia jest Fundacja PKO Banku Polskiego.


Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-01 17:46:09
miniaturka

Ludzie pracy modlili się u św. Józefa w Kaliszu

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. w intencji robotników i pracodawców zgromadzonych na dorocznej pielgrzymce w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbyła się pod hasłem „Łączymy życie czynne z głębokim życiem modlitwy”.
2017-05-01 18:18:14
miniaturka

Holandia: Kościół czekają radykalne zmiany

Kościół w Holandii czekają radykalne zmiany. W najbliższych latach liczba wiernych gwałtownie spadnie, katolicy będą musieli się pozbyć zdecydowanej większości świątyń. – uważa kard. Willem Eijk.
2017-05-01 18:46:22
miniaturka

Franciszek: Watykan gotów jest wznowić mediację w Wenezueli

Watykan gotów jest wznowić swą mediację w sprawie położenia kresu dramatycznemu kryzysowi w Wenezueli. Papież Franciszek mówił o tym w czasie konferencji prasowej w drodze powrotnej z podróży do Egiptu.
2017-05-02 00:37:23
miniaturka

XX jubileuszowa pielgrzymka KWC do Niska

1 maja 2017 roku, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika odbyła się XX jubileuszowa pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku.
2017-05-02 08:38:32
miniaturka

Król Abdullah II przyjął abp. Pizzaballę oraz bp. Shomali

Król Jordanii, Abdullah II przyjął administratora apostolskiego Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy, abp. Pierbattistę Pizzaballę oraz łacińskiego wikariusza patriarchalnego dla Jordanii, bp. Williama Shomali.
2017-05-02 09:02:33
miniaturka

Spotka się Rada Stała KEP

Rada Stała Episkopatu Polski spotka się we wtorek 2 maja na Jasnej Górze. Wśród omawianych tematów będą m.in. duszpasterstwo małżeństw i rodzin, sytuacja społeczna w Polsce oraz dokument dotyczący adhortacji papieskiej Amoris Laetitia.