Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-22 17:20
Monika Fenisz

Łączyć, aby się dzielić

Pod takim hasłem odbyła się w sobotę Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa w Katowicach.

Uczestnicy sami tworzyli informacje prasowe
Autor/źródło: Łukasz Dyłka

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać tajniki dziennikarstwa zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Zmierzyli się z napisaniem tekstu prasowego czy informacji na Facebooka nt. Światowych Dni Młodzieży, niektórzy pokusili się nawet o zrobienie internetowego memu. Młodzież dowiedziała się też wiele o tym, na co zwrócić uwagę podczas kręcenia filmu, który ma być opublikowany w mediach społecznościowych.

Młodzi dziennikarze mieli okazję zadać pytania osobom, które kontaktem z mediami zajmują się na co dzień. Odpowiadali na nie Joanna Juroszek z Gościa Niedzielnego, Barbara Wolek-Kocur, medioznawca i Maciej Witkowski – youtuber.

Podczas warsztatów wideokonferencję z uczestnikami odbył ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP. Opowiedział uczestnikom o Nowej Ewangelizacji i o tym, jak ważne jest, by dzielić się dobrymi wiadomościami z innymi, np. korzystając z Młodzieżowej Agencji Informacyjnej. On również odpowiedział na pytania słuchaczy, m.in. gdzie szukać w Internecie wartościowych informacji albo czy sam posiada konto na Facebooku.

Ks. Zbigniew Kucharski, Asystent Generalny KSM i pomysłodawca warsztatów, podkreślił, jak istotne jest dzielenie się dobrem: Jeżeli piszemy o dobrych rzeczach, przekazujemy dobro drugiemu człowiekowi. Takie świadectwo jest potrzebne.

W warsztatach uczestniczyli młodzi ludzie z różnych miejsc archidiecezji katowickiej. Podczas spotkania wybrano Dziekana Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa, którym została Monika Fenisz – Sekretarz Zarządu KSM Archidiecezji Katowickiej.

Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa to wspólny projekt Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski, Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej. Organizatorzy zapowiedzieli już drugą edycję warsztatów, która planowana jest jesienią.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-22 13:02:22
miniaturka

Warszawa: trwają zapisy na rekolekcje „Jezus na stadionie”

Trwają zapisy na piątą edycję rekolekcji charyzmatycznych „Jezus na stadionie”, które 1 lipca odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do udziału w wydarzeniu zachęca abp Henryk Hoser.
2017-04-22 13:22:32
miniaturka

Prymas do młodych: nie żyjcie w samouwielbieniu

„Człowiek nie będzie dobry jak chleb jeśli będzie się kręcił wokół siebie, jeśli będzie przeżywał swoje życie w samouwielbieniu” – mówił do młodych pielgrzymujących dziś do relikwii św. Wojciecha Prymas Polski.
2017-04-22 14:39:03
miniaturka

Dwa nowe uczynki miłosierdzia

W odpowiedzi na zachętę Ojca Świętego Franciszka z jego orędzia z 1 września 2016 roku na Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia pojawiła się propozycja wzbogacenia list uczynków miłosierdzia w duchu encykliki Laudato si’.
2017-04-22 17:55:17
miniaturka

Stolica Apostolska do buddystów: razem przeciw nienawiści

Do wspólnego promowania „nowego stylu życia, w którym odrzuca się przemoc, a osobę ludzką traktuje z należnym jej szacunkiem”, Stolica Apostolska zachęca buddystów na całym świecie.
2017-04-22 18:20:50
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymka i obrady Parlamentu Jakubowego

W ramach dorocznej pielgrzymki Bractw i Parafii św. Jakuba, na Jasnej Górze odbyło się spotkanie Parlamentu Jakubowego.
2017-04-22 18:37:18
miniaturka

Wenezuela: „Droga Światła” odpowiedzią Kościoła na dalszą przemoc

Biskupi Wenezueli zorganizowali w stołecznym Caracas tzw. „Drogę Światła”, podczas której rozważa się spotkania zmartwychwstałego Chrystusa z Jego uczniami.