Strona główna
opoka.org.pl
2017-03-12 10:58
Małgorzata Strzelec

Plenerowe Drogi Krzyżowe w mikstackiej wspólnocie parafialnej

„ Idźcie i głoście”- hasło tegorocznego roku duszpasterskiego niech będzie zachętą do jeszcze licznego niż zazwyczaj uczestnictwa w Plenerowych Drogach Krzyżowych.

Okres Wielkiego Postu  to szczególny  czas, czas nawrócenia, refleksji, modlitewnej zadumy, spoglądania na krzyż, kroczenia za nim. Bierzemy udział w nabożeństwach pasyjnych, które mają nam pomóc w przygotowaniu się do przeżycia radości Wielkanocnego poranka.

Już po raz dziewiąty w mikstackiej wspólnocie parafialnej zostaną zorganizowane Plenerowe Drogi Krzyżowe. Oczywiście odbywają się u nas także nabożeństwa Drogi  Krzyżowej  w kościele. Stało się już jednak tradycją, że mieszkańcy poszczególnych miejscowości wchodzących w  skład parafii wyruszają na Drogę Krzyżową  ich ulicami. Szczególnego znaczenia nabiera to plenerowe nabożeństwo pasyjne w kontekście hasła roku duszpasterskiego „ Idźcie i głoście”. Do tego, by wyruszyć za krzyżem Jezusa, jest wezwany każdy z nas, bo na każdym z nas spoczywa misja głoszenia Dobrej Nowiny. Skorzystajmy z propozycji i zaproszenia, które kieruje do nas Jezus dźwigający na swych ramionach na Golgotę krzyż, by tam za nas oddać swoje życie. Wyruszmy za jego krzyżem i włączmy się w rozważanie Jego Męki i Śmierci.

19.03. będą przeżywać  swoją  Plenerową Drogę Krzyżową mieszkańcy Mikstatu Pustkowie, 26  marca mieszkańcy Komorowa, zaś w piątkowy wieczór 07. Kwietnia  ulicami miasta podążać  będą za krzyżem Chrystusa mieszkańcy Mikstatu. Mikstacka Plenerowa Droga Krzyżowa rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19:00 przy kapliczce św. Antoniego na ulicy Kaliskiej. Tu stał krzyż wykonany przez Pawła Brylińskiego, tu grzebano ofiary epidemii cholery. Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej zostanie usytuowana przy Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha. Plenerowa Droga Krzyżowa w Mikstacie  tradycyjnie poprzedza dzień Sakramentu Pokuty i Pojednania we   wspólnocie parafialnej. Stanowi więc doskonałą okazję do rachunku sumienia z naszej miłości względem Boga i bliźnich. Jest także okazją do tego, by dać świadectwo swojej wiary, tak potrzebne współczesnemu człowiekowi.

Więc może już dziś warto pomyśleć i zarezerwować sobie czas, by pójść za krzyżem Chrystusa i głosić,  że: zbawienie przyszło przez krzyż…


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-03-11 21:35:58
miniaturka

Diecezja Legnicka pożegnała biskupa Tadeusza Rybaka

Diecezja Legnicka 11 marca 2017 r. pożegnała swojego pierwszego pasterza, biskupa Tadeusza Rybaka.
2017-03-11 23:38:45
miniaturka

Kard. Grocholewski papieski wysłannik na koronację MB Świdnickiej

Swoim specjalnym wysłannikiem do Świdnicy Papież mianował kard. Zenona Grocholewskiego. KArdynał ukoronuje w tamtejszej katedrze cudowny obraz Matki Bożej Świdnickiej, zwanej Uzdrowieniem Chorych.
2017-03-12 08:50:24
miniaturka

Biskup Aleppo: nie czujemy się opuszczeni ani osamotnieni

„Nie jesteśmy opuszczeni ani osamotnieni, ale czujemy się częścią wielkiej rodziny, którą jest Kościół Chrystusowy. To dodaje nam odwagi, nadziei i siły, aby przezwyciężyć wiele problemów” – powiedział wikariusz apostolski Aleppo.
2017-03-12 13:04:34
miniaturka

Możesz napisać książkę razem z... papieżem Franciszkiem

Już tylko do 16 marca 2017 roku istnieje możliwość wysłania swojego materiału.
2017-03-12 13:30:23
miniaturka

42.OSSPT YAPA W ŁODZI

Od 10 do 12 marca w Hali Expo w Łodzi (woj.łódzkie) odbywa się 42.Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA.Pierwszą nagrodę otrzymał zespół Oreada, drugą Anna Dziedzic,a trzecią ex-aequo Klubowi Piosenki Artystycznej A PRIORI i Drabinie Jakuba Trio.
2017-03-12 13:55:07
miniaturka

Anioł Pański: krzyż chrześcijański to wezwanie do miłości

„Krzyż chrześcijanina nie stanowi elementu wyposażenia domu, ani wisiorka do noszenia, ale to wezwanie do miłości, z jaką Jezus się ofiarował, aby wybawić ludzkość od zła i grzechu” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.