Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-27 09:58
Monika Fenisz

Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM

W niedzielę zakończyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Sobotniej Eucharystii przewodniczył bp Józef Wróbel
Autor/źródło: KSM Polska

W miniony weekend (24-26.02) odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM. W spotkaniu udział wzięło 100 osób z 24 diecezji. Młodzież dyskutowała nt. planów Stowarzyszenia na kolejne lata. Był to również czas pracy w grupach, udziału w warsztatach i konferencjach, ale przede wszystkim czas modlitwy za młodzież zgromadzoną w KSM-ie. Sobotniej Eucharystii przewodniczył bp Józef Wróbel, skierował także homilię do członków KSM.

Krajowa Sesja KSM odbyła się w Lublinie. Podczas obrad podjęto tematy, takie jak organizacja warsztatów dziennikarskich, szkoleń liderskich i instruktorskich, Ogólnopolskie Dni Formacyjne na Śnieżnicy dla Zarządów i Kierownictw, podsumowano Debaty Walentynkowe, które odbyły się w dziesięciu miastach Polski. W sobotę uczestnicy Sesji wzięli udział w balu ostatkowym.

Spotkania, w których udział biorą Zarządy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski, odbywają się trzy razy w roku.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-27 08:18:42
miniaturka

Ruch Światło-Życie na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbyła się kongregacja generalna Ruchu Światło-Życie. Jej uczestnicy zastanawiali się, jak realizować testament duchowy założyciela Trzydniowe spotkanie odbywało się w przededniu 30. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy oaz.
2017-02-27 09:08:16
miniaturka

Papież na Twitterze

Franciszek, w kontekście wizyty u anglikanów, napisał o dążeniu do jedności.
2017-02-27 09:56:57
miniaturka

Dwa Oskary dla filmu „Przełęcz ocalonych”

Dwie statuetki Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej trafiły do twórców filmu o bohaterze II wojny światowej dla, którego jedyną bronią była wiara, nadzieja i miłość. Gala wręczenia Oskarów odbyła się w Los Angeles w nocy z niedzieli na poniedziałek.
2017-02-27 10:12:19
miniaturka

Bp Tomasik: potrzebna jest debata o granicach wolności, również artystycznej

Czy wolność, która jest zagwarantowana w konstytucji, daje prawo do tego, aby profanować krzyż? – pyta biskup Henryk Tomasik, odnosząc się do bluźnierczego spektaklu „Klątwa” wystawionego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
2017-02-27 10:39:31
miniaturka

Kard. Nycz: Jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców [dokument]

- Jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców. Czekamy na otwartość władz - deklaruje kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, w liście do wiernych, który będzie odczytywany w I niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca 2017 r. podczas wszystkich mszy świętych.
2017-02-27 11:21:23
miniaturka

Zamość: 4 marca rusza międzynarodowy przegląd filmowy Sacrofilm

Już po raz 22. w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm". Od 4 do 9 marca w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" na ekranie pojawią się filmy wybitnych twórców, m.in. Martina Scorsesego, Krzysztofa Zanussiego i Ryszarda Bugajskiego.