Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-09 20:08
Małgorzata Strzelec / Kacper Cempel

W mikstackiej parafii trwają Warsztaty Muzyczne

Można miło i pożytecznie spędzić kilka dni zimowych ferii... gdzie na Warsztatach Muzycznych w mikstackiej parafii.

Warsztaty Muzyczna w Mikstacie
Autor/źródło: ks. Krzysztof Lipiński

W Mikstacie trwają Warsztaty Muzyczne zorganizowane przez ks. wikariusza Krzysztofa Lipińskiego. Za ich uczestnikami pierwszy dzień i już widać efekty miło, ale i pracowicie spędzonego dnia. O godzinie 10:O0  uczestnicy Warsztatów spotkali się w salce kominkowej, aby korzystając z zaproszenia i gościnności   sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi  - duchowych Córek św. Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego   udać się do  prowadzonej przez nie świetlicy środowiskowej. Warsztaty prowadzi Pan Rafał Maciejewski, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi , współpracownik Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Trudno byłoby nam ze sobą pracować, gdybyśmy nie poświęcili kilku chwil na wzajemne poznanie się.  Potem przyszedł czas na tzw. rozśpiewanie, bo bez niego niemożliwa byłaby realizacja   właściwej części warsztatów, czyli śpiewania. Dzień upłynął uczestnikom na nauce  nowych utworów. Pod koniec dnia można było już usłyszeć efekty pracy uczestników Warsztatów. Jakie były- wprost fenomenalne. Ale trudno się przecież dziwić - ćwiczyli pod okiem  wprawnego mistrza- Pana Rafała Maciejewskiego. Nie mogło więc być inaczej. Jutro o godz. 10 kolejny pracowity, warsztatowy dzień.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-09 17:38:13
miniaturka

Ukraina: Kościół wciąż troszczy się o ofiary konfliktu zbrojnego

Kościół katolicki na Ukrainie nie ustaje w modlitwie i działaniach mających na celu ograniczenie skutków konfliktu zbrojnego, jaki toczy się we wschodniej części tego kraju.
2017-02-09 18:10:20
miniaturka

Papież: szkoły katolickie mają służyć wzrastaniu tego, co ludzkie

„Katolickie szkoły i uczelnie dają wielki wkład w misję Kościoła wtedy, gdy przez dialog i z nadzieją służą wzrastaniu tego, co ludzkie” – powiedział Papież do uczestników sesji plenarnej Kongregacji Edukacji Katolickiej.
2017-02-09 18:40:49
miniaturka

Papież świętuje z pracownikami La Civiltà Cattolica

„Czasopismo jest naprawdę «katolickie» tylko wtedy, gdy posiada spojrzenie Chrystusa na świat i je przekazuje oraz o nim świadczy” – wskazał Papież podczas spotkania z redakcją dwutygodnika La Civiltà Cattolica.
2017-02-09 20:45:17
miniaturka

KONCERT "PRZYJACIELE GRAJĄ DLA ARKA"

Już jutro (10.02) o godz. 18.30 w Centrum Kultury w Łomży (woj. podlaskim) niezwykły koncert muzyczny ,,Przyjaciele grają dla Arka". Wstęp wolny!
2017-02-09 21:17:23
miniaturka

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OBRONY ŻYCIA

27 lutego o godzinie 18.00 w parafii św. Wojciecha w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) odbędzie się Msza Święta w intencji obrony życia i jego godności.
2017-02-09 21:35:22
miniaturka

RECITAL KRYSTYNY ŚWIĄTECKIEJ

24 lutego o godz. 19 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskim) odbędzie się recital Krystyny Świąteckiej ,,Nie przechodź obok mnie".