Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-09 11:07
stacja7/mm

Nowa książka o. Adama Szustaka

Najnowsza książka popularnego rekolekcjonisty "Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy" to wydanie albumowe rekolekcji, które były publikowane w formie video w 2014 roku, w okresie Wielkiego Postu.

Autor/źródło: Materiał prasowy

 Ojciec Adam wyruszył wtedy specjalnie z ekipą portalu Stacja7.pl do Jerozolimy, by odbyć tam drogę, którą szedł Jezus. Celem tej wspólnej podróży jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: KIM JEST CZŁOWIEK?


Publikacja jest bogato ilustrowana zdjęciami z Ziemi Świętej. A ukazuje się przy współpracy portalu Stacja7.pl i Domu Wydawniczego Rafael.

Sam autor tak zachęca do lektury:

"Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu iść. Podążać drogą, którą szedł Jezus, i mijać zakątki, ulice, patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim, obok Niego, z Nim. Tak po prostu. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to, „by łaska siadła”.

Więcej na:

www.stacja7.pl/oto-czlowiek/oto-czlowiek-droga-krzyzowa-jerozolimy/

 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-09 07:09:29
miniaturka

Rozwój poradnictwa rodzinnego w diecezji legnickiej

Minął drugi rok działalności Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Lubinie. Jest to jedna z placówek diecezjalnych świadcząca anonimową i bezpłatną pomoc.
2017-02-09 09:50:25
miniaturka

Polski kapucyn o napadzie na misję w RŚA: to prawdziwa apokalipsa

"To była prawdziwa apokalipsa ognia; oenzetowskie siły pokojowe nie stanęły w obronie bezbronnej ludności” - tak o. Robert Wnuk OFM Cap opisuje atak 60 uzbrojonych muzułmańskich rebeliantów na miasto Bocaranga.
2017-02-09 10:20:32
miniaturka

Przedłuża się sprawa ujawnienia akt Piusa XII

Przedłuża się sprawa ujawnienia akt watykańskich dotyczących Piusa XII z okresu II wojny światowej. Według biskupa Sergio Pagano, prefekta Tajnego Archiwum Watykańskiego, przygotowania do tego są już w „dobrym punkcie”.
2017-02-09 12:20:48
miniaturka

Kościół opiekuje się chorymi [dane]

Na terenie polskich parafii działa 6,8 tys. organizacji kościelnych podejmujących działalność na rzecz chorych – wynika z danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
2017-02-09 12:47:38
miniaturka

Moskwa: Putin zwiedził wystawę arcydzieł Pinakoteki Watykańskiej

Prezydent Rosji zwiedził wystawę arcydzieł z Muzeów Watykańskich w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Wystawa „Roma Aeterna. Arcydzieła Pinakoteki Watykańskiej. Bellini, Rafael, Caravaggio” została otwarta w listopadzie ub.r. i będzie czynna do 1 marca.
2017-02-09 13:50:58
miniaturka

Bp Solarczyk: Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia

– Tylko Bóg zna odpowiedź na pytanie o sens cierpienia – powiedział bp Marek Solarczyk. W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej odwiedził małych pacjentów w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.