Strona główna
opoka.org.pl
2017-02-02 11:58
KAI/mm

Kraków: kard. Tagle na kontynuacji ŚDM-owych rekolekcji

11 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się kolejna, czwarta odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze męstwa przybyłym opowie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

Autor/źródło: James Sarmiento/flickr.com/CC BY 2.0

Spotkanie w temacie kolejnego daru Ducha św. rozpocznie się 11 lutego o godz. 16:30. Najpierw z gościem z Filipin porozmawiają Mateusz Ochman, Tomasz Adamski oraz Monika Rybczyńska. Kardynał zostanie zapytany m.in. o męstwo w wyznawaniu wiary w dobie licznych prześladowań, z jakimi zmagają się chrześcijanie na całym świecie. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której nastąpi konferencja oraz modlitwa uwielbienia.


„Tym razem na rekolekcjach będzie trochę bardziej czuć Światowe Dni Młodzieży – a to dlatego, że nasz prelegent przyleci z drugiego końca świata. Kardynał Tagle jest biskupem Manili, gdzie także odbyło się ŚDM. Duchowny był również obecny na święcie młodych w Krakowie, a dokładniej w Mercy Center, gdzie były prowadzone katechezy w języku angielskim” – opisała Ewa Korbut, wolontariusz rekolekcji "Ogień dla nas i całego świata".


Kard. Tagle jest arcybiskupem Manili na Filipinach. Duchowny jest doktorem teologii i jest mocno zaangażowany w pomoc charytatywną (jest szefem Caritas Internationalis) oraz wsparcie prześladowanych chrześcijan. „Każde świętowanie Światowych Dni Młodzieży jest tak naprawdę spotkaniem z Jezusem. Jezusem, który przemawia nie tylko przez papieża, ale również przez wydarzenia życia, szczególnie przez historie innych młodych ludzi” – mówił kardynał podczas światowego spotkania młodych w Krakowie.


Kard. Tagle jest także prezenterem programu The Word Exposed, emitowanego online na CatholicTV.com. Okazjonalnie występuje w filipińskiej telewizji śniadaniowej oraz dobrze rozumie świat mediów społecznościowych.


Ponadto w lutowym spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele Przymierza Miłosierdzia i Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, które zaprezentuje film oraz świadectwo.


Osoby z całej Polski i świata będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl


Kolejne spotkania w ramach cyklu „Ogień dla nas i całego świata” odbędą się 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-02-02 10:10:17
miniaturka

Bp Wętkowski: prymasostwo znakiem jedności Kościoła w Polsce

„Zmieniały się dzieje i granice Polski, a prymasostwo trwało, tutaj w Gnieźnie. Było ostoją tożsamości narodowej i religijnej Polaków” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas mszy św. z okazji rocznicy konsekracji bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie.
2017-02-02 10:53:15
miniaturka

Orędzie Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego

Prezentacja orędzia odbędzie się w poniedziałek, 6 stycznia o godz. 11.00 w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8, klinika neurologii – sala konferencyjna.
2017-02-02 11:11:04
miniaturka

Ukraina: apel o pomoc dla bombardowanej Awdiejewki

Ukraiński katolicki portal internetowy Credo apeluje o modlitwę i pomoc humanitarną dla Awdiejewki, 25-tysięcznego miasta na Ukrainie. Od trzech dni bombardowane jest ono przez siły prorosyjskich separatystów.
2017-02-02 12:29:45
miniaturka

Abp Stanisław Gądecki: Wczoraj, dziś i jutro życia konsekrowanego

– Jest za co wielbić Boga i za co dziękować. Za konsekrowane wczoraj, dzisiaj i jutro – mówił abp Stanisław Gądecki 2 lutego w katedrze poznańskiej. Metropolita Poznański przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
2017-02-02 12:41:51
miniaturka

Warszawa: msza św. w intencji zmarłych bezdomnych

Wspólnota Sant’Egidio zaprasza na Mszę Świętą w intencji zmarłych bezdomnych. Liturgia sprawowana będzie w sobotę 4 lutego w kościele św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie o godz. 19:00.
2017-02-02 13:06:13
miniaturka

Prymas do osób konsekrowanych: Waszą misją jest obecność pośród nas

„Waszą misją jest obecność pośród nas. Jest nią świadectwo wiernej miłości. Wasze oddanie Bogu i ludziom, wyrażone szczególnie poprzez profesję rad ewangelicznych” – mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych w katedrze gnieźnieńskiej.