Strona główna
opoka.org.pl
2017-01-01 20:04
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Mikstackie dzieci Nowy Rok rozpoczęły z Bożym błogosławieństwem

„Nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże” - nie tylko nie zabraniali swoim dzieciom , ale licznie przybyli ze swymi dziećmi do kościoła parafialnego mikstaccy rodzice.

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie...
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

O godz. 0:15  1 stycznia 2017 roku licznie przybyli dorośli mikstaccy parafianie, by u progu Nowego Roku prosić o Boże błogosławieństwo i umiejętność przyjęcia i realizacji woli Bożej w ofiarowanym nas przez Boga czasie.

Jest już tradycją w mikstackiej  wspólnocie parafialnej, że u progu Nowego Roku sprawowana jest Msza Święta w intencji dzieci z naszej parafii połączone z indywidualnym błogosławieństwem dla nich. Radością duszpasterzy parafii byli licznie zgromadzeni na Mszy św. o godz. 16:00 rodzice wraz ze swoimi dziećmi.  "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże” (Mk 10, 14-15) powiedział Jezus do uczniów, którzy chcieli, by odpoczął nieco i starali się nie dopuszczać do niego dzieci.  Mszę Świętą o błogosławieństwo Boże dla dzieci sprawował ks. wikariusz Krzysztof Lipiński. Homilię w czasie tej Mszy Świętej wygłosił ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak.  Zwrócił w niej uwagę na problem pokoju w różnych wymiarach. Podkreślił, że u progu Nowego Roku nie wiemy co  on nam przyniesie, to wie tylko Bóg, który jest dawcą pokoju. Pokój jest  największym pragnienie każdego człowiek. W homilii ks. kan. Krzysztof powiedział: „ Jeżeli będziemy się starali, aby  w naszych sercach był Bóg, wtedy będziemy ludźmi prawdziwego , gdy zaś w naszych sercach będzie zło, to będziemy ludźmi wojny i niepokoju. Z serca ludzkiego bowiem pokój promieniuje i rozszerza się na dom, rodzinę, szkołę, zakład pracy, wieś, miasto i cały naród”. Tego pokoju w rodzinach, w ludzkich sercach potrzebują do wzrastania w łasce u Boga i ludzi,  dzieci które zostały przyprowadzone, przyniesione przez swoich rodziców.  Ponadto kaznodzieja przywołał cztery rady Tomasza a Kempis  zawarte w książce „ O naśladowaniu Chrystusa” które mają pomóc człowiekowi w osiągnięciu prawdziwego pokoju: Staraj się raczej spełniać czyjąś wolę niż własną; Chciej zawsze raczej mniej niż więcej; Szukaj zawsze miejsca ostatniego i ustępuj wszystkim; Chciej zawsze i módl się o to , aby całkowicie wypełniała się w Tobie wola Boża”. Kończąc homilie ks. kan. życzył  wszystko w 2017 rok pokoju, który wypływa z czystego sumienia i współpracy z łaską Bożą. Po Mszy Świętej przewodniczący Eucharystii ks. wikariusz Krzysztof odmówił modlitwę błogosławieństwa dzieci. Dzieci wraz z rodzicami stały w tym czasie w szpalerze. Następnie ks. proboszcz  i ks. wikariusz udzielali dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.   Każde dziecko otrzymało naklejkę przedstawiającą Świętą Rodzinę z Nazaretu. Cieszył oczy ciągnący się od balasek aż po chór szpaler rodziców ze swoimi dziećmi. Zaprosili Świętą Rodzinę, by otoczyła opieką ich rodziny, a dzieci z Bożym błogosławieństwem rozpoczęły 2017 rok. Pod taką opieką z pewnością będą wzrastały w wierze, mądrości,  w łasce u Boga i ludzi, stając się radością dla swoich rodzin, ale także wspólnoty parafialnej. Wiele rodzin po zakończeniu błogosławieństwa zatrzymała się przy mikstackim Betlejem. Rodzicom dziękujemy z piękne świadectwo wiary i zaufania Bogu.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy