Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-28 18:41
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Adoracja Najświętszego Sakramentu i wołanie o miłosierdzie

Mikstat:28 września to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii,a w miastach świata wołania o miłosierdzie, w które włączyliśmy się po raz piąty .

Koronka do miłosierdzia Bożego na Rynku
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Piękny  i bogaty w wydarzenia duchowe był dzień 28. września. To w mikstackiej wspólnocie parafialnej dzień adoracji Najświętszego  Sakrament.  Jest to czas  szczególnej łaski, spotkania z Jezusem ukrytym pod postacią Chleba. W tym roku ten dzień przypadł w sobotę, dzień poświęcony Matce Bożej. W każdą sobotę w naszej wspólnocie odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tak stało się i  sobotni poranek 28 września.  Tym razem zostało ono jednak odprawione nie przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Modlitwie przewodniczył ks. kan. Krzysztof Ordziniak, który w rozważaniu skierowanym do  zebranych w parafialnym wieczerniku przywołał słowa z Ewangelii: „Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Podkreślił, że każdy z nas jest przez Boga kochany, jest dla Niego kimś wyjątkowym. Kapłan zachęcał, by każdy w cichości swego serca wypowiedział prośbę czy podziękowanie z jakim przyszedł dziś do kościoła. Zaznaczył, że Jezus nie odmawia prośbom swej Matki, stąd powinniśmy z ufnością powierzać je Maryi. Po zakończonej nowennie rozpoczął się czas spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Dodajmy, że mikstacki kościół jest otwarty codziennie od rana do wieczora. Jest więc wiele okazji, by do niego wstąpić na chwilę rozmowy, modlitwy  z Jezusem ukrytym  w tabernakulum. W dniu adoracji znacznie liczniej korzystaliśmy z okazji do spotkania z naszym Panem. Była wspólna modlitwa, ale  i czas na indywidualną rozmowę, trwanie przy Jezusie w ciszy. Bo to właśnie w ciszy najłatwiej usłyszeć głos mówiącego do nas Boga. Tak brakuje tych chwil ciszy, zatrzymania się  współczesnemu człowiekowi.

Dzień ten był szczególny jeszcze  z jednego powodu.  W tym  dniu ze wszystkich zakątków świata popłynęła ku niebu modlitwa   Koronką do Miłosierdzia  Bożego  na ulicach miast. Wielkie wołanie  „o miłosierdzie dla nas i świta całego” popłynęło ku niebu z  różnych miejsc. Mikstacka  parafia włączyła się w tę modlitwę po raz piąty.  O godzinie 15:00  pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Ordziniaka spotkaliśmy się na Rynku przy pomniku Najświętszego Serca Pana Jezusa.  To szczególne i ważne  miejsce dla naszej wspólnoty. Został on poświęcony 12 lipca 1936 roku. To wtedy ówczesny burmistrz p. Franciszek Toboła wypowiedział słowa Aktu poświecenia się miasta Najświętszemu Sercu Jezusa.

 To właśnie stąd popłynęło wołanie o miłosierdzie dla nas i świata całego. Na początku modlitewnego spotkania ks. kan. Krzysztof odczytał fragment z "Dzienniczka" św. Faustyny.  Po odmówieniu  koronki  i litanii do Miłosierdzia Bożego zaśpiewaliśmy pieśń "Nasze plany i nadzieje...". Następnie    ksiądz  proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa.

Udział w koronce do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata jest świadectwem naszej wiary, ale i wyrazem  troski o zbawienie nasze i całego świata. Iskra Bożego Miłosierdzia rozbłysła także w Mikstacie. Zazwyczaj odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w zaciszu kościoła. Podczas modlitwy 28 września towarzyszył nam szum przejeżdżających samochodów. Zapewne u części przejeżdżających czy przechodniów modlący się na Rynku  ludzie wywoływali zdziwienia. Może to nasze modlitewne spotkanie  stanie się dla kogoś inspiracją do refleksji nad sensem życia, wiarą, ale przede wszystkim bezgraniczną miłością Boga do człowieka…Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-28 12:09:11
miniaturka

Kielce: ponad 50. stypendystów przygotowuje się do Dnia Papieskiego

Ponad 50 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – związanych z diecezją kielecką, przygotowuje się do XIX Dnia Papieskiego, który odbędzie się 13 października.
2019-09-28 12:12:25
miniaturka

Janina Czudek laureatką Nagrody "Miłosiernego Samarytanina"

Janina Czudek laureatką Nagrody Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego - „Miłosiernego Samarytanina”
2019-09-28 14:21:43
miniaturka

Francja: przedstawiciele Kościoła i religii wspominają zmarłego Jacques’a Chiraca

Przedstawiciele Kościoła katolickiego, judaizmu i islamu we Francji uczcili zmarłego byłego prezydenta Jacques’a Chiraca jako „wielkiego męża stanu” i humanistę.
2019-09-28 19:20:00
miniaturka

Wręczono nagrody "Ubi Caritas"

Podczas uroczystej Gali „Ubi Caritas”, Caritas Polska wyróżniła osoby zasłużone w 3 kategoriach: darczyńca, świadectwo oraz współpraca.
2019-09-29 12:01:36
miniaturka

Papież: chorał gregoriański wzorem muzyki liturgicznej

Śpiewanie i wykonywanie muzyki w kościele to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie można robić na chwałę Boga. Piękna i dobra muzyka zbliża bowiem do Boga – mówił Papież w przemówieniu do Włoskiego Stowarzyszenia św. Cecylii, które zajmuje się promowaniem muzyki sakralnej.
2019-09-29 12:31:25
miniaturka
play

Abp Ryś zaprasza na rekolekcje kapłańskie do łódzkiej katedry

– Zapraszam na nasze kapłańskie rekolekcje od 2 do 4 października codziennie wieczorem o godz. 20:00 do łódzkiej katedry, a potem na spotkanie u mnie w domu.