Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-02 05:13
PS

Abp Polak dla KAI o biurze delegata

Po zebraniu Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze w dniu 27 sierpnia abp Wojciech Polak poinformował, że od początku września będzie działać w Warszawie Biuro Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Abp Wojciech Polak na obradach biskupów
Autor/źródło: M.Kępiński / Flickr.com/episkopatnews

Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zaznaczył w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną, że decyzja o jego utworzeniu została podjęta przez zebranie plenarne KEP w czerwcu br. Biuro mieścić się będzie w siedzibie Sekretariatu Episkopatu, a osobą desygnowaną do jego zorganizowania jest ks. Piotr Studnicki z Krakowa. Obecnie przygotowywany jest regulamin pracy Biura.

Zasadniczym celem Biura Delegata KEP – jak poinformował KAI abp Polak - będzie wspomaganie działań Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, przygotowywanie różnorodnych projektów w tej sferze dla Konferencji Episkopatu, kontakty z mediami, a przede wszystkim koordynacja wdrażania w życie systemowych rozwiązań w zakresie ochrony dzieci i młodzieży, jakie zostały przyjęte przed Radę Stałą KEP 18 maja br. Prymas wyjaśnił, że chodzi tu o troskę o osoby pokrzywdzone na różnych polach: prawnym, psychologicznym, itd. Biuro zajmować się będzie również koordynacją programów prewencyjnych, które są obecnie wdrażane w życie we wszystkich polskich metropoliach i diecezjach we współpracy z Centrum Ochrony Dziecka kierowanym przez ks. Adama Żaka SJ.


KAI/md


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy