Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-31 18:56
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

4. lutego uroczystości odpustowe ku czci św. Agaty w Mikstacie

„Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie" św. Jan Paweł II

Plakat zapowiadający uroczystości odpustowe
Autor/źródło: parafia Mikstat

Uroczystości odpustowe to czas  szczególny  w  życiu każdej wspólnoty parafialnej, to czas świąteczny, czas łaski. Mikstacka fara jest pw. Świętej Trójcy i to właśnie w jej uroczystość odbywa się główny odpust. W ołtarzu bocznym znajduje się obraz św. Agaty, która od wieków czczona jest w mikstackiej wspólnocie. Kult św. Agaty związany jest z pożarami, które często nawiedzały miasto. Jest już tradycją w mikstackiej wspólnocie, że  homilie podczas uroczystości odpustowych głoszą  i sumę odpustową sprawują Kapłani z Domu Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. W Domu tym mieszkają Kapłani - emeryci, którzy jednak na miarę swoich sił i możliwości służą pomocą w parafiach, głosząc homilie, sprawując Eucharystie, posługując w sakramencie pokuty  i pojednania.

Suma odpustowa zostanie odprawiona 4 lutego o godz. 11:00 w kościele  farnym pw. Świętej Trójcy w Mikstacie. Homilie w tym dni będzie wygłaszał KS. KAN. MARIAN DOPIERALSKI


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-31 15:47:36
miniaturka

Licheń-Grąblin. Wspomnienie św. Joanny de Valois

Wspomnienie św. Joanny de Valois, założycielki Zakonu Najświętszej Maryi Panny, przypada w najbliższą niedzielę, 4 lutego. Na uroczystości odpustowe zapraszają Siostry z Zakonu Najświętszej Maryi Panny w Licheniu-Grąblinie.
2018-01-31 16:14:16
miniaturka

Dziękczynienie Jubilatów w mikstackiej świątyni

Małżonkowie z terenu miasta i gminy Mikstat obchodzący w 2017 roku srebrne, złote, szmaragdowe gody dziękowali Bogu za wspólnie przeżyte lata.
2018-01-31 18:30:14
miniaturka

Abp Gądecki: dawne metody wychowawcze już się nie sprawdzają

Dawne metody wychowawcze już nie wystarczają, już się nie sprawdzają. Nie da się w prosty sposób wrócić do tego, co było kiedyś – powiedział abp Stanisław Gądecki w homilii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko.
2018-01-31 18:54:37
miniaturka

Małżeństwo - projekt na całe życie

„Małżeństwo - projekt na całe życie" to hasło łączące szereg inicjatyw Archidiecezji Krakowskiej dla uczczenia 50. rocznicy ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae oraz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej.
2018-01-31 20:13:18
miniaturka

Dzień Życia Konsekrowanego w diecezji bielsko-żywieckiej

Dnia 2 lutego br. biskup Roman Pindel zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji bielsko-żywieckiej.
2018-01-31 22:10:37
miniaturka

Kolęda w szkole

W Szkole Podstawowej w Sieroszewicach już po raz kolejny odbyło się wspólne kolędowanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie.