Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-20 21:04
Małgorzata Strzelec

22. grudnia Betlejemskie Światło Pokoju w mikstackim kościele

W najbliższy piątek (22 grudnia) Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przyniesione przez harcerzy do mikstackiego kościoła i przypomina nam, że Pan jest już blisko, naprawdę blisko.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Mikstacie w 2016 roku
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Na adwentowym wieńcu płonie już trzecia świeca. To znak, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkim krokami. Ten fakt dodatkowo uświadamia nam uroczystość, która 17. grudnia o godzinie 17 odbyła się na Jasnej Górze – przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uczestniczyli w niej instruktorzy i harcerze z mikstackich drużyn. Dzięki temu Betlejemskie Światło Pokoju dotarło i do naszego niewielkiego miasteczka. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem: „W Tobie jest światło”. Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla mikstackiej parafii odbędzie się podczas mszy świętej roratniej sprawowanej w kościele farnym pw. Świętej Trójcy o godz. 17:15.

Warto zabrać w tym dniu do kościoła lampion czy świecę, by po mszy świętej zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Tak czyniło wielu w poprzednich latach i zapewne uczyni także w tym roku. Dzięki temu Światłu przybliży się Betlejem do naszego niewielkiego miasteczka.  A  w tę jedyną i niepowtarzalną noc Jezus znajdzie przygotowane dla Niego miejsce w naszych sercach, a my będziemy mogli świętować narodzenie Pana w blasku płomienia z Betlejemskiej Groty. Przybliży się  dzięki temu Światłu  do nas Betlejem, może zbliży także ludzi do siebie



Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy